12m 300 Multi Coloured LEDs Battery String Lights
€13.68
- 12 m of lights, 300 LEDs, green cable
- Remote ON / OFF 15 Functions
- 7 light effects+ steady light
- 4 levels of brightness
- 8 h On/16 h Off Timer (deactivatable)
- Battery-operated, 4 x AA (sold separately)
- Indoor and outdoor use
-
| Battery | Not Included |
| Battery Holder | Included |
| Battery Size | 4 x AA |
| Bulb Type | Reflex Ø 5 mm |
| Bulbs No. | 300 |
| Cable Material | PVC |
| Cable color | Dark Green |
| Connectable | No |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Length | 12 m |
| Length range | from 12 to 19,99 m |
| Light Colour | Multicolor |
| Light Effect | 8 Functions (steady light included) |
| Lighting effect | Light Effects + steady light |
| Lights Color | Multicolor |
| Location | Indoor / Outdoor |
| Optional Solar Panel | No |
| Power Cord | Included |
| Power Cord Length | 0.5 m |
| Power Source Type | Battery |
| Power source | Battery |
| Professional | No |
| Remote | Yes |
| Segment Length | 12 m |
| Segments No. | 1 |
| Series | TL-IR |
| Spacing Between Bulbs | 4 cm |
| Timer 4h/8h | 8/16 hours (can be disabled) |
Need some help?
Reviews
1 review
3 June 2025
5 / 5 - Guirlande lumineuse à piles, 300 led multicolore
Trop bien, cette guirlande fonctionne avec des piles et elle est programmable ce qui facilite son usage même sans soleil je suis enchantée
ACTIVATE YOUR
ACCOUNT BUSINESS GRATIS!
Activating a business account will give you many advantages such as:
- Discount reserved
- Personalised consulting
- Wide assortment
- Stock availability