In-line PML IP67 - Connect ProLine 36V Transformer, 10 Watt, white cable, outdoor use
€16.57
- Compatible only with Connect ProLine 36V
- Input voltage 230V
- Output Voltage 36 Volt DC
- Wattage 10 W
- IP Rating IP67
- Indoor and outdoor use
- Professional quality
-
The PML 36V in-line power supply is an accessory designed to integrate the professional 230V PML IP67 decorations with the low-voltage Connect ProLine 36V solutions in a single system.
It allows, for example, 36V figure lights (such as Animated Polar Star or Color Light Ball) to be inserted within installations made with 230V PML icicle lights, avoiding the need to set up a double power supply line.
The device is compatible with both alternating current (AC) and direct current (DC) power supply, guaranteeing high flexibility during installation.
The transformer delivers a voltage of 36V and supports a maximum load of up to 10W.
| Cable color | White |
| Controller | No |
| IP Rating | IP67 |
| Input Voltage | 230V |
| Left Connector | Male PML IP67 |
| Light Effect | Steady light |
| Location | Indoor / Outdoor |
| Output Voltage | 36V DC |
| Power | 10 Watt |
| Power Cord Length | 0,15 m |
| Product Type | Accessory |
| Remote | No |
| Right Connector | Connect ProLine 36V |
| Series | Connect ProLine 36V |
| Timer 4h/8h | No |
Need some help?
Reviews
ACTIVATE YOUR
ACCOUNT BUSINESS GRATIS!
Activating a business account will give you many advantages such as:
- Discount reserved
- Personalised consulting
- Wide assortment
- Stock availability