Vintage Spiral LED 36V Spare Bulb, Ø6cm, Warm White
€6.05
- 1 E27 glass bulb
- Filament spiral LED
- 36V operating
- Ø 60 mm
- Steady light
-
Replacement bulb with E27 socket designed for 36V bulb strings, not compatible with other strings.
| Bulb Type | Filament Spiral Led |
| Color | Transparent |
| Diameter | 60 mm |
| Dimmable | No |
| Glass/Plastic Color | Transparent |
| Lampholder Type | E27 |
| Lamps Shape | Drop Ø 60 mm |
| Light Colour | Warm White |
| Light Effect | Steady light |
| Light Temperature | 3000 K |
| Lighting effect | Steady light |
| Lights Color | Warm White |
| Location | Indoor / Outdoor |
| Material | Glass |
| Package Quantity | 1 |
| Power Source Type | Low Voltage |
| Power source | 36 Volt |
| Product Type | Bulb |
| Series | VINTAGE LED 36V |
| Wattage | 0.4 Watt |
Need some help?
Reviews
1 review
8 July 2023
5 / 5 - Ampoule à led en spirale goutte Ø60 mm, blanc chaud
Très bon produit, conforme au descriptif
ACTIVATE YOUR
ACCOUNT BUSINESS GRATIS!
Activating a business account will give you many advantages such as:
- Discount reserved
- Personalised consulting
- Wide assortment
- Stock availability