35cm Silver Infinity Mirror Star lights, SMD Warm White LEDs
- Size: Ø 35 cm
- Double sided "INFINITY MIRROR" effect
- Silver colour
- Steady light
- Power cord 4m included
- Indoor use
-
Silver star with bifacial infinity mirror effect, 35 centimetres wide with warm white LEDs.
Thanks to its very light frame, the decoration can be easily hung or placed anywhere. Works on low-voltage and comes with a 4 metres power cable.
The interior part of the decoration is mirrored and made out of warm white LEDs with a steady light.
| Cable color | Black |
| Color | Silver |
| Figure Type | Star |
| Height | 35 cm |
| IP Rating | IP20 |
| Light Colour | Warm White |
| Light Effect | Steady light |
| Lighting effect | Steady light |
| Lights Color | Warm White |
| Location | Indoor |
| Power Cord | Included |
| Power Cord Length | 4 m |
| Power Source Type | Low Voltage |
| Power source | Low voltage |
| Product Type | Bright Figure |
| Range Height figures | From 30 to 49 cm |
| Transformer | Included |
| Width | 35 cm |
Need some help?
Reviews
ACTIVATE YOUR
ACCOUNT BUSINESS GRATIS!
Activating a business account will give you many advantages such as:
- Discount reserved
- Personalised consulting
- Wide assortment
- Stock availability